קורס צילום למתקדמים - רחובות

בית » קורס צילום למתקדמים

יודעים כבר לצלם אבל רוצים ללמוד עוד? אצלנו תלמדו איך מצלמים אחרת ותעמיקו את יכולת ההבעה בצילום. בקורס תחשפו לצילום כמדיה תקשורתית ואמנותית, תכירו יכולות טכניות חדשות, ותעשירו את עולם הצילום שלכם בחוויה תרבותית חדשה.

עוד על קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתקדמים

הנושאים הנלמדים בקורס

שיעור 1 -צילום דוקומנטרי.

נתחיל בשיחת היכרות וסקירת החומר שנעבור עליו במהלך הקורס כולו.
נמשיך לנושא הראשון שהוא צילום דוקומנטרי – היכרות עם הרעיון ועם צלמים בתחום. איך ניגשים להכנת כתבה מצולמת. עבודה בסדרות. דרכים אמנותיות להגיש רעיון.

שיעור 2 - שיעור מעשי בשטח.

נצא לשטח ונתרגל משימת צילום דוקומנטרי מהעולם האמיתי. הכנת סדרה \ כתבה
מצולמת. פיתוח והצגת רעיון תוך הדגשת חשיבה ביקורתית דרך הצילום.

שיעור 3 - ביקורת עבודות והכנה לצילום טבע מתקדם.

ביקורת על המשימה הדוקומנטרית שלקחנו על עצמינו.
הכנה לצילום טבע – במהלך השיעור נלמד על שימוש נכון בתאורה טבעית, קומפוזיציה, טכניקות מתקדמות לצילום טבע ומאקרו, ושימוש במראות ואביזרי עזר להפיכת הטבע לסטודיו. נלמד גם טכניקות לצילום בעלי חיים, מאקרו ונוף והיכרות עם עבודות של צלמי טבע מקצועיים שעיצבו ובנו את התחום.

שיעור 4 - יציאה לצילומי שטח – צילום טבע.

שיעור שטח – נצא לטבע בחורף – חגיגה לטבע ומאקרו.
נתרגל את הטכניקות שלמדנו בכיתה, נתמקד בטכניקה הבסיסית ונלמד על הקשיים ועל הפתרונות הקיימים בצילום מאקרו. נלמד איך מנטרלים את הטבע המוכר, ויוצרים חוויה אישית בתוכו. בו בזמן נלמד על כיווני התאורה השונים הנמצאים בטבע ועל שימוש באביזרי העזר המאפשרים לעצב את התאורה גם בשטח.

שיעור 5 - נכנסים לסטודיו.

בשיעור זה נלמד להכיר את עולם הסטודיו בו יש לצלם שליטה אבסולוטית על התאורה בסט. בשיעור זה נעסוק בצילום מוצר ובצילום מזון. נכיר שיטות תאורה, שימוש בפלאשים, רפלקטורים ועזרים נוספים הקיימים בסטודיו.
נלמד שיטות מקצועיות להפיכת האובייקט המצולם למושך ומשכנע עבור הצרכן.

שיעור 6 - ממשיכים בסטודיו.

צילום מודל עירום.
במפגש נכיר תאורת סטודיו לצילום מודל – אמצעי תאורה, אמצעי ריכוך (מטריות, קופסאות אור, רפלקטורים), ונלמד קריאה נכונה של אור וצל. נתמקד בצילום שחור-לבן המדגיש את חשיבות התאורה. נצלם דוגמנית מקצועית, תוך מתן דגש על יחסי צלם-מצולם ותהליכי עבודה בבימוי מודל עד ההגעה לתוצאה המדוייקת הנדרשת.

שיעור 7 - ביקורת עבודות.

ביקורת עבודות משני שעורי הסטודיו.
נסכם את נושא הסטודיו ונלמד על עבודה נכונה עם פלאשים מחוץ לסטודיו. נכיר את הפלאש החיצוני על כל האפשרויות הטמונות בו – שליטה טכנית, סוגי ההארה ועוד. בנוסף נלמד כיצד ניתן לאלתר בבית צילום סטודיו, וניתן טיפים לאביזרים וציוד צילום ביתי מתקדם כדי לדמות את מה שהכרנו בסטודיו.

שיעור 8 - לייטרום.

עקרונות עבודה, ממשק משתמש, תפריטים, אפשרויות תצוגה.
יבוא תמונות, בניית ארכיון דיגיטלי – ארגון סימון, סינון, תיוג וקטלוג.
מודול DEVELOP עריכה כללית – היסטוגרמה, עריכה בסיסית, חידוד תמונה, חיתוך, יישור, תיקוני פרספקטיבה, תיקוני צבע, ריטוש פורטרטים בסיסי, תיקוני חשיפה.

שיעור 9 - לייטרום.

עריכה מקומית – שינויים בחלקים מסוימים בתמונה, ריטוש וניקוי הפרעות. יצירת ושמירת פריסטים.
HDR
פנורמה.

שיעור 10 - לייטרום.

טכניקות עיבוד מתקדמות – בידול נושא מהרקע, האפלת פינות.
שלבים שונים בעיבוד תמונה וסדר עבודה.
טיפים וטכניקות שימושיות לעבודה יעילה בתוכנה.
ייצוא תמונות, הכנה להדפסה ואינטרנט, חותמת מים.
כאן נכיר גם סוגי דפוס לצילום מקצועי – טיפים והמלצות.
יישום כל מה שלמדנו בשיעורים הקודמים והקשר בין לייטרום לפוטושופ.

שיעור 11 – אדריכלות וחללים.

נלמד על "צילום חללים" – כיצד הופכים חלל אפור ומוכר לצילום מסקרן ואווירתי.
כיצד ניתן להעביר סיפור דרך מקום, דרך חלל. נלמד על עבודה נכונה עם חצובה, הגעה לפרספקטיבה וסימטריה מושלמת, ושימוש בקומפוזיציה ובחשיפה ככלי להעברת מסר ורגש. נלמד על צילום בתאורה מלאכותית וצילום בתנאי תאורה ירודים (בית, אולמות, לילה).

שיעור 12 - אדריכלות וחללים.

שיעור מעשי – נצא לשטח וניישם את מה שלמדנו בכיתה.
נעסוק בראיה יצירתית הקשורה באדריכלות וחללים מבחינת הזוויות, בניית הפריים והצורות. נצלם בחלל סגור או פתוח, ונבצע תרגול מעשי של תאורה עיקרית ותאורת מילוי. המקום מציע מגוון חללים בתאורה משתנה ומגוונת ומציב בפני התלמידים אתגר צילומי מרתק. נשים דגש על תאורת החלל, נלמד להבחין בזוויות צילום אשר מדגישות את החלל תוך כדי שימוש בקומפוזיציות גיאומטריות ובעדשות רחבות.

שיעור 13 - סיור שטח מסכם.

נצא לסיור שטח מאתגר ומרתק שישלב משימות מכל מה שלמדנו במהלך הקורס.

שיעור 14 - הצגת פרויקט והקרנת עבודות .

שעור סיכום בכיתה בו יוקרנו עבודות ממהלך כל הקורס.
בנוסף נערוך תצוגת עבודות מודפסת לאחר עבודה נכונה בלייטרום.
בסוף השיעור יסוכמו והנושאים שנלמדו בקורס, ויחולקו למשתתפים תעודות סיום.

למי מתאים הקורס? מי שסיים קורס מתחילים או בעל ניסיון תואם.

מה תכל'ס נלמד בקורס:

זהו קורס צילום מקצועי המכיל מגוון נושאים בלימוד צילום, ומטרתו לדייק את השפה הצילומית של המשתתפים, וגם לשפר את הידע הטכני שלהם על תחום הצילום. בקורס נעסוק בקשר בין אמנות וצילום ובין תקשורת לצילום. נעבוד על חידוד יכולת הביטוי האישי של כל אחד ואחת, ונעודד את המשתתפים לפתח הבעה ומבט אישיים. לשם קבלת השראה, נבחן את עבודותיהם של הצלמים הטובים בעולם, ונלמד כיצד התפתחה אמנות הצילום.

התוכנית כוללת שיעורים מעשיים וביקורת עבודות.

בקורס נלמד טכניקות צילום מתקדמות ונעסוק בתאורה וחשיפה, נפתח מיומנות של הסתכלות ביקורתית, ונשפר את איכות התמונה הסופית. מבחינה מעשית, נעסוק במגוון סוגי צילום, בהם צילומי סטודיו, צילום ערום או צילום דוקומנטרי, צילום טבע ומאקרו, ונלמד על שימוש מקצועי בפלש ותאורה טבעית.

עוד על קורס צילום בירושלים

פרטים חשובים
משך קורס צילום למתקדמים:

14 מפגשים, מתוכם 6 מפגשים מעשיים בשטח

שעות לימוד:

רביעי 18:30-21:30, שישי 09:00-12:00

מחיר:
2460 ש"ח.
מס' המשתתפים: 15 איש
איזה ציוד צילום נדרש?

לצורך השתתפות בקורס הצילום יש לוודא כי ברשותכם מצלמת DSLR וחצובה. אנו ממליצים להביא גם פלאש חיצוני. לשיעורי הלייטרום יש להביא גם מחשב נייד (לפטופ).

חשוב שתדעו מה עוד תקבלו
חומר כתוב

התלמידים יקבלו את סיכומי השיעורים כקובץ דיגיטלי (PDF). לכן אין צורך להסתמך על הזיכרון או לסכם את הדברים במהלך השיעור. הסיכומים ישמשו ככלי אינפורמטיבי להכנה לפני שיעור או כחזרה על החומר הנלמד.

השלמת שיעורים

 תלמיד שהחסיר מפגש יוכל להשלימו בקורס הבא, כמובן שללא תשלום. המטרה שלנו היא שכל אחד ואחת יצאו מהקורס כאשר הם שולטים ברזי הצילום ומבינים את החומר שנלמד במהלך הקורס.

למידה עם יחס אישי

למידה עם יחס אישי – אנחנו שמים לנו למטרה לתת לכל תלמיד יחס אישי מתוך ידיעה והבנה שלכל אחד ואחת קצב התקדמות שונה. בנוסף למפגשים השבועיים, אנו נמצאים בקשר תמידי עם התלמידים באמצעות המייל והטלפון

ליצירת קשר