קורס צילום סטודיו

קורס צילום סטודיו מקנה ניסיון מעשי בעבודה עם ציוד סטודיו מקצועי ושליטה באור ובסוגי תאורה מגוונים.
באמצעות הרצאות תיאורטיות, הדגמות ותרגולים מעשיים בסטודיו לומדים משתתפי הקורס את השלבים השונים בתכנון הצילום, מתנסים בתפעול ציוד סטודיו מגוון ומתרגלים שיטות עבודה בצילום מוצר ובצילום פורטרטים.
צילום הסטודיו טומן בתוכו תחומי צילום רבים, ביניהם: צילום פורטרט, צילום מוצר וצילום פרסום, כאשר קיים דגש על הקמת תאורה מלאכותית בתוך סביבה סגורה,
המאפשרת לצלם שליטה מלאה בתוצאה.

הקורס שם דגש על הנחיה בקבוצה קטנה ויחס אישי, ומשלב בין שיעורים תאורטיים, בשילוב מצגות ודוגמאות ודיון על עבודות המשתתפים ובין שיעורים מעשיים בסטודיו מקצועי ומאובזר

הנושאים הנלמדים בקורס

מפגש 1 - הרצאת פתיחה לקורס

הכרות מנחה – תלמידים, מטרות הקורס והמשתתפים.
יישור קו טכני – מונחים ומושגים שיועברו בקורס, מושגי יסוד באור, ההבדלים בין אור ישיר לאור מפוזר. השפעת האור על הנפח, המרקם, הניגוד, הצבעוניות והאווירה בצילום.
עולם הסטודיו –התנהגות וכללי עבודה, היכרות עם ציוד הסטודיו – חצובת מצלמה, חצובות תאורה, מבזקי סטודיו ואביזרי התאורה השונים (פלאשים, ארגזי תאורה, מטריות, רפלקטורים, ספוט, כוורות).

מפגש 2 - צילום מוצר

נתרגול מעשי של צילום טבע דומם Still-life – הדגשת והצנעת צורה/טקסטורה – תרגול שימוש בתאורה רכה וקשה. זיהוי ההבדלים ביניהם.
הצבת הרקע ומיקום הנושא המצולם, בחירת זווית הצילום, בחירת עדשה מתאימה, תרגול שיטות תאורה עם מקור אור אחד/ שני מקורות תאורה
הדגשת ההבדלים בין אור ישיר לאור מפוזר,  הדגשת נפח, מרקם וצבעוניות באמצעות אור, שימוש ברפלקטורים ומראות כתאורה משלימה.

מפגש 3 – צילום מודל אנושי

טכניקות תאורה ושיטות עבודה בצילום מודל, הדגמה ותרגול של בניית מערך תאורה קלאסי (אור ראשי, משני, רקע), יחסי תאורה בין מקורות האור השונים.
הבדלי תאורה בצילום פורטרט וצילום ביוטי, צילום פורטרטים כצילום תדמיתי – איך לגשת בצורה נכונה ונבונה לצילום תדמיתי: תאורה, זוויות, שפה צילומית, מרחב עבודה וצילום טכני. מתן אופי שונה באמצעות התאורה בדגש על רכות, ניגודים, עוצמות אור וכיווני אור שונים.
פיתוח כישורי תקשורת ועבודה מול מצולם תוך כדי תשומת לב לשפת הגוף והבעת הפנים של המצולם.  

מפגש 4 – ביקורת עבודות ועריכת תמונה

תהליכי עבודה של צלמי סטודיו – עריכת תמונה מותאמת לצילום המסחרי ולדרישות הספציפיות שלו.
הכנת קבצי תמונה לפרסום.

למי מתאים הקורס? למתחילים ולמתקדמים שרוצים להפיק יותר מהתמונות שלהם

מה תכל'ס נלמד בקורס:

זהו קורס ממוקד בו נלמד במספר בודד של מפגשים את כל האפשרויות שמציעה התוכנה, ממשק המשתמש שלה והדררכים המיטביות לעבודה איתה.  

פרטים חשובים
משך קורס צילום למתחילים:

4 מפגשים

מחיר:
1310 ש"ח
מס' המשתתפים: עשרה משתתפים בלבד
איזה ציוד צילום נדרש?

מצלמה
מחשב נייד (רצוי)

חשוב שתדעו מה עוד תקבלו
חומר כתוב

התלמידים יקבלו את סיכומי השיעורים כקובץ דיגיטלי (PDF). לכן אין צורך להסתמך על הזיכרון או לסכם את הדברים במהלך השיעור. הסיכומים ישמשו ככלי אינפורמטיבי להכנה לפני שיעור או כחזרה על החומר הנלמד.

השלמת שיעורים

 תלמיד שהחסיר מפגש יוכל להשלימו בקורס הבא, כמובן שללא תשלום. המטרה שלנו היא שכל אחד ואחת יצאו מהקורס כאשר הם שולטים ברזי הצילום ומבינים את החומר שנלמד במהלך הקורס.

למידה עם יחס אישי

למידה עם יחס אישי – אנחנו שמים לנו למטרה לתת לכל תלמיד יחס אישי מתוך ידיעה והבנה שלכל אחד ואחת קצב התקדמות שונה. בנוסף למפגשים השבועיים, אנו נמצאים בקשר תמידי עם התלמידים באמצעות המייל והטלפון

ליצירת קשר