קורס עיבוד תמונה - Lightroom

כבר יש לכם עין חדה, ציוד מעולה ויכולת תזמון. אתם צלמים מנוסים, ויודעים להפיק תמונות מלאות הבעה המהממות את הצופים. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לטובי הצלמים וללמוד כלי חדש שיקדם את הצילום שלכם הלאה.

תוכנת  Lightroom (לייטרום) היא התוכנה שקובעת את הסטנדרט בעולם הצילום המקצועי. Lightroom מספקת דרכי קיטלוג ומיון מתקדמות של קבצי התמונות על המחשב ובענן, בנוסף לאפשרויות עריכה אינטואיטיביות, גם לקובץ בודד וגם לעריכה במקביל של מספר גדול של קבצים.

בואו ללמוד את דרך העבודה של המקצוענים, ליעל את זמן העבודה כך שישאר לכם יותר זמן לצילום עצמו, ולהקפיץ את רמת תיק העבודות שלכם.

הנושאים הנלמדים בקורס

מפגש 1 - מושגי יסוד בצילום דיגיטאלי

נדבר על הקובץ הדיגיטלי וסוגי קבצים. נתחיל את העבודה עם תוכנת לייטרום, ונלמד את עקרונות העבודה עם התוכנה, בכללם ממשק משתמש, תפריטים ואפשרויות תצוגה. נלמד כיציד לבצע יבוא תמונות, ואיך לבנות ארכיון דיגיטלי – ארגון סימון, סינון, תיוג וקטלוג. נלמד עריכת תמונה ונעסוק בתיקוני צבע, תיקוני עיוותי עדשות, המרות לשחור לבן, שמירת ההגדרות ויישומן למספר רב של תמונות.

מפגש 2 - לייטרום מודול DEVELOP

נעסוק בעריכה כללית, ובכללנ נלמד לבצע היסטוגרמה, עריכה בסיסית, חידוד תמונה, חיתוך, יישור, תיקוני פרספקטיבה, תיקוני צבע, ריטוש פורטרטים בסיסי, ותיקוני חשיפה. לאחר מכן נדבר על ייצוא תמונות, הכנה להדפסה ואינטרנט, וחותמת מים.

מפגש 3 – ביקורת עבודות

לאחר ביקורת עבודות בה נסקור את התקדמות המשתתפים, נמשיך את הלמידה על התוכנה. נלמד על עריכה מקומית – שינויים בחלקים מסוימים בתמונה, ריטוש וניקוי הפרעות, ונדבר גם על יצירת ושמירת פריסטים, HDR, ופנורמה.

מפגש 4 – מפגש סיכום

לאחר סקירת התקדמות המשתתפים, נעסוק בטכניקות עיבוד מתקדמות – בידול נושא מהרקע, האפלת פינות. לאחר כן נדבר על שלבים שונים בעיבוד תמונה וסדר עבודה, וניתן טיפים וטכניקות שימושיות לעבודה יעילה בתוכנה. לסיכום ניישם יישום כל מה שלמדנו במהלך הקורס ונדבר על והקשר בין לייטרום לפוטושופ.

למי מתאים הקורס? למתחילים ולמתקדמים שרוצים להפיק יותר מהתמונות שלהם

מה תכל'ס נלמד בקורס:

זהו קורס ממוקד בו נלמד במספר בודד של מפגשים את כל האפשרויות שמציעה התוכנה, ממשק המשתמש שלה והדררכים המיטביות לעבודה איתה.  

פרטים חשובים
משך קורס צילום למתחילים:

4 מפגשים

מחיר:
1200 ש"ח.
מס' המשתתפים: 12 איש
איזה ציוד צילום נדרש?

מחשב נייד (לפטופ)
תוכנת לייטרום מותקנת

חשוב שתדעו מה עוד תקבלו
חומר כתוב

התלמידים יקבלו את סיכומי השיעורים כקובץ דיגיטלי (PDF). לכן אין צורך להסתמך על הזיכרון או לסכם את הדברים במהלך השיעור. הסיכומים ישמשו ככלי אינפורמטיבי להכנה לפני שיעור או כחזרה על החומר הנלמד.

השלמת שיעורים

 תלמיד שהחסיר מפגש יוכל להשלימו בקורס הבא, כמובן שללא תשלום. המטרה שלנו היא שכל אחד ואחת יצאו מהקורס כאשר הם שולטים ברזי הצילום ומבינים את החומר שנלמד במהלך הקורס.

למידה עם יחס אישי

למידה עם יחס אישי – אנחנו שמים לנו למטרה לתת לכל תלמיד יחס אישי מתוך ידיעה והבנה שלכל אחד ואחת קצב התקדמות שונה. בנוסף למפגשים השבועיים, אנו נמצאים בקשר תמידי עם התלמידים באמצעות המייל והטלפון

ליצירת קשר